Mi történik az agyunkban a csoki láttán?


Az igazi csokifüggőkre az jellemző, hogy nem tudják elképzelni az életüket kedvenc édességük nélkül, és képtelenek visszafogni magukat, ha megpillantják.

kutatók kiderítették, mi ennek az oka. Összehasonlították a csokirajongók és az átlagos csokifogyasztók agyi aktivitását. Először íztesztelést végeztek, azonban eleinte semmi különbséget nem találtak a két csoport között − legalábbis ami az agynak azt a részét illeti, ahol az ízérzékelés központja található. Valamennyi tesztszemély egyformán reagált, amikor a csokoládét nemcsak nézhette, hanem meg is kóstolhatta.

A különbségek akkor jelentek meg, amikor a kísérlet résztvevőinek csokoládét ábrázoló képeket mutattak. A csokifüggők kellemes és kellemetlen vizuális ingerekkel kapcsolatos agyterülete sokkal intenzívebben reagált, mint az átlagos fogyasztóké. Ezenkívül az a régió is aktivizálódott, amely a jutalomvárással van összefüggésben. Ez az agyterület főként azoknál az embereknél aktív, akiket elsősorban jutalmazással lehet motiválni, és gondolkodásukat és tetteiket erősen befolyásolja mások véleménye.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése