Hogyan hat a testre a hullahopp karika?


A hullahopp karikát gyors, ritmikus mozgással tarthatjuk fenn a csípőnk körül, és ezáltal fokozódik az egész testben - de főként has-, csípő és háttájékon - a kalóriaégetés. A mechanikus inger javítja a bélműködést, ezért rendszeres használója „könnyebbnek”, karcsúbbnak és egészségesebbnek érezheti magát.

Az emberi test egyik legfontosabb szervrendszere a bélrendszer, mert kulcsszerepe van az emésztésben és a betegségek elleni védekezésben. A belek gondoskodnak arról, hogy a táplálékból visszamaradó fölösleges anyagok (mérgek, fémek, piszok) kiürüljenek a testből. Sajnos a modern, pörgős, egészségtelen életmód következtében több kilogramm káros anyagot tárolunk a bélcsatornánkban, amely folyamatosan visszamérgezi a szervezetünket. A folyadék- és rostbevitel növelésével, pihenéssel, mozgással sok betegséget lehetne megelőzni.

Ki találta fel a hullahopp karikát?
1957-ben Richard Knerr és gyermekkori barátja, Arthur Melin egy ausztráliai iskolai sporteszköz alapján készített először ilyen műanyag karikát, amely a Hulla Hoop márkanevet kapta. Szabadalmi jogot nem szerezhettek rá, mert a már az ókori Egyiptomban és Görögországban is használták. Richard Knerr sok egyszerű játékot készített (pl. frezbee), mert úgy gondolta, hogy azok a leghasznosabbak a gyerekek számára.

Miből készült az eredeti változat?
Az eredeti, több ezer éves karikákat fűzfából, rattanból, rugalmas szőlővesszőből és erős fűszálakból állították elő.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése